TAKMIČENJE
MJESTO
DATUM
REZULTATI
DVORANSKI MITING
OSTRAVA
25.1.2018.
Mesud Pezer – 20.68 2 mj. (Rekord BiH)
PRVENSTVO SRB. za Jun- BGD
BEOGRAD
27/28.1.2018.
Mesud Pezer – 20.76 V.K. (Rekord BiH)
Hamza Alić – 19.50 V.K.
Maid Redžić – 2.11 V.K. (Jun. Rekord BiH)
MITING PADOVA
PADOVA
28.1.2018.
Amel Tuka – 47.41- 2 mj. (Rekord BiH)
MITING ŠTOKHOLM
ŠTOKHOLM
3.2.2018.
Mesud Pezer – 20.44 – 1 mj.
PRV. SBIJE za Seniore
BEOGRAD
3/4.2.2018.
Hamza Alić – 19.89 – V.K.
PRV. BALKANA ZA JUNIORE
SOFIJA
10.2.2018.
Maid Redžić – 2.06 – 4 mj
Mediha Salkić – 13.94 – 6 mj. (Juniorski Rekord BiH)
Beli kros
Beograd
11.2.2018.
Faris Kobilica – 6.000 m (Seniori) – 21:42 ( XVI)
Amila Kahriman – 1.000 m (god 2003/04) – 4:03 (VII)
Zerina Sivac – 1.000 m (god 2005/06) – 4:04 (X)
MITING GENT
GENT
11.2.2018.
Amel Tuka – 1:46.33 – 2 mj. (Rekord Balkana)
MITING TORUN
TORUN
15.2.2018.
Mesud Pezer – 20.52 – 5 mj.
PRV. BALKANA za SENIORE
ISTANBUL
17.2.2018.
Mesud Pezer – 20.77 – 1 mj. (Rekord BiH)
Amel Tuka – 1:49.49 – 1 mj.
Hamza Alić – 19.84 – 5 mj.
Maid Redžić – 2.10 – 5 mj.
MITING ISTANBUL
ISTANBUL
18.2.2018.
Mesud Pezer – 20.60 – 2 mj.
SRBIJA OPEN
BEOGRAD
21.2.2018.
Mesud Pezer – 20.72 – 1 mj.
Hamza Alić – 20.18 – 2 mj.
Abedin Mujezinović – 3:54.39 – 2 mj.
SVJETSKO PRV.
BIRMINGEN
3.3.2018.
Mesud Pezer – 21.15 – 5 mj. ( Rekord
Balkana)
EVROPSKI ZIMSKI KUP
Leiria
11.3.2018.
Mesud Pezer – 20,71 – 3 mj.
Miting
Chula Vista, SAD
13.4.2018.
Mesud Pezer – Disk – 59.42 m (II)
Miting
La Jolla (SAD)
15.4.2018.
Mesud Pezer – Kugla- 20.14 m (I)
Uskršnji Miting
Split (Hrvatska)
21.4.2018.
Abedin Mujezinović – 400 m – 48.44 (I)
Eldar Dautović – 400 m – 51.69 (V)
Amel Aščerić – 400 m – 52.84 (VI)
Emir Čamdžić – Kugla – 15,90 m (III)
Ernad Kotorić – Koplje – 59,58 m (II)
Mediha Salkić – Disk – 45,50 m (I); Kugla – 14,37 m (I)
Miting
Bar (Crna Gora)
1.5.2018.
Mediha Salkić – Disk – 45,60 m (II); Kugla – 14,19 (III)
Mesud Pezer – Kugla – 20,33 m (I)
Hamza Alić – Kugla – 20,20 m (II)
Emir Čamdžić – Kugla – 15,86 m (VII)
Ernad Kotorić – Koplje – 56,82 m
(III) Eldar Dautović – 400 m – 52.39 (VII)
Faris Kobilica – 1.500 m – 4:14,29 (II)
Miting „Agram 2018“
Zagreb
5.5.2018.
Maid Redžić – Vis – 2,13 m (II)
Samir Hodžić – Vis – 2,00 m (III-IV )
Miting „Trofej Beograd“
Beograd
12.5.2018.
Samir Hodžić – 2,03 m (V.K.)
Miting
Castiglione Dela Pescaia (Italija)
13.5.2018.
Abedin Mujezinović – 800 m – 1:47.25 (I)
Miting
Savona (Italija)
23.5.2018.
Abedin Mujezinović – 1:47.98 (II)
Miting
Riga (Latvija)
28.5.2018.
Mesud Pezer – Kugla – 20,18 m (I)
Dijamantska liga
Rim
31.5.2018.
Amel Tuka – 800 m – 1:45.68 (V)
Miting „Atleta“
N. Sarajevo
10.6.2018.
Kanita Bilić – 100 m – 12.60 (I)
Mesud Pezer – Kugla – 2,.40 m (II)
Hamza Alić – Kugla – 20,31 m (III)
Mediteranske igre za juniore
Jesolo (Italija)
15.6.2018.
Maid Redžić – Vis – 2.07 m (X)
Miting
Conegliano (Italija)
15.6.2018.
Abedin Mujezinović – 800 m 1:47.22 (I)
Miting
Botnaryad (Šve)
16.6.2018.
Mesud Pezer – Kugla – 20,79 m (I)
Prvenstvo Balkana za Juniore
Istanbul
21-22.6.2018
Maid Redžić – Vis – 2,12 m (II)
Mediha salkić – Disk – 45,44 m (IV); Kugla – 14,10 m (III)
Eldar Dautović – Desetoboj – 5.066 bodova (VII)
MEDITERANSKE IGRE
Taragona
27.6.2018.
Alić Hamza – Kugla – 20.42 m – I
Pezer Mesud – Kugla – 19.82 m – III
Mujezinović Abedin – 800 m – 1:48.07 min. – III
Mileusnic Dejan – Koplje – 71.95 m – III
MITING
NEMBRO – ITALIJA
5.7.2018.
Mujezinović Abedin – 800 m – 1:48.03 – 1. mj.
SVJETSKO PRVENSTVO ZA JUNIORE
TAMPERE
10.-15.7.2018.
Salkić Mediha – Disk – 46.69m – 24. mj.
Redžić Maid – Vis – KV. 2.15 m – FINALE -2.12 m – 12. mj.
MITING
LUZERN
11.7.2018.
Mujezinović Abedin – 1:46.90 – 5. mj.
MITING
SPLIT
17.7.2018.
Kobilica Faris – 800 m – 2:03.90 – 1.mj
Aščarić Amel -200 m – 23.54 – 2. mj.
Prv. Balkana za Seniore
Stara Zagora (Bugarska)
20-21.7.2018.
Mesud Pezer – Kugla – 19,72 m (III)
Mediha Salkić – Kugla – 14,06 m (IV); Disk – 48,88 m (V)
Dejan Mileusnić – Koplje – 71.77 m (V)
Sedin Heco – Troskok – 14.21 m (X)
Samir Hodžić – Vis – 2,05 m (XI)
Miting
Sokolac
28.7.2018.
Hamza Alić – Kugla – 19,77 m (I)
Dejan Mileusnić – Koplje – 67,55 m (I)
Mediha Salkić – Disk- 46.70 m (I)
Ajna Sivac – 400 m – 1:03.47 (II)
Adna Razić – 400 m – 1:03.73 (III)
Amila Kahriman – 1.500 m – 5:41.34 (III)
Faris Kobilica – 1.500 m – 4:25.14 (V)
Evrop. Prv. za Seniore
Berlin
7-12.8.2018.
Mesud Pezer – Kugla – 20.16 m (VII u kvalif.) – 19.91 m (XII u Finalu)
Hamza Alić – kugla- 19,34 m (XX)
Abedin Mujezinović – 800 m – Diskvalifikacija
Amel Tuka – 800 m – 1:46.47 (II u grupi u kval.) – 1:47.24 (VII u Grupi Poluf.- ukupno XIII)
Dejan Mileusnić – Koplje- 67,16 m (XXVIII)
MITING
Ljungbi (Švedska)
17.8.2018.
Pezer Mesud – Kugla – 20,76 m (I)
MITING
Parna (Estonija)
19.8.2018.
Pezer Mesud – Kugla- 20,33 m (I)
Memorijalni MITING “Kamili Skolinowskiej”
Chorzow (Poljska)
22.8.2018.
Mujezinović Abedin – 800 m – 1:46.73 (VIII)
MITING”Melinda 2018”
Cles (Italija)
25.8.2018.
Tuka Amel – 800 m – 1:45,71 (I)
Mujezinović Abedin – 800 m – 1:46,20 (III)
Miting “Boris Hanžeković”
Zagreb
4.9.2018.
Tuka Amel – 800 m – 1:46,57 (VII)

PRVENSTVO BiH U DVORANI, Zenica, 24.-25.2.2018.

R.BR.PREZIME I IMEDISCIPLINAREZULTATPLASMAN
1Dautović Eldar – Jun.60 PR/DALJ9.47/ 5.61 mII – IV
2Šehić Ilhana – Cic.60 m11.09XII
3Dujak Adijan – Cic.60 m / DALJ9.70 /3.57 mIV – III
4Pašajlić Marko – Cic.60 m /DALJ9.51 / 4.07 mII – I
5Hodžić Adna – Pion.60 m9.26IX
6Čajdrić Nejra – Pion.60 m9.32X
7Smriko Ilhana – Pion.60 m9.32XI
8Kapković Irna – Pion.60 m9.48XIII
9Sivac Zerina – Pion.60 m9.68XVII
10Behrem Amani – Pion.60 m10.40XXVII
11Ibrahimagić Harun – dj.60 m9.13 / 4.25 mXII – VII
12Hrnjadović Emir – Dječ.60 m / DALJ/TROS8.05 /5.36 m/11.78V – IV – III
13Sarajlić Ajla – ML. Jun.60 m8.97VIII
14Haseljić Ajdin – ML. Jun60 m /DALJ7.80 / 5.11 mV – VI
15Isaković Hamza – ML. Jun.60 m / DALJ8.72 /4.28 mXVI – IX
16Dizdarević Darija – Cic.DALJ3.90 mIII
17Selimović Sajra – Cic.DALJ3.62 mV
18Šehić Hana – Cic.DALJ2.52 mIX
19Hodžić Adna – Pion.DALJ4.25 mV
20Smriko Ilhana – Pion.DALJ4.10 mVIII
21Kapković Irna-Pion.DALJ4.06 mIX
22Čajdrić Nejra –Pion.DALJ3.97 mX
23Beganović Kenan-M.J.DALJ/ TROSKOK5.08 m /11.47VII – III
24Heco Sedin – SeniorDALJ/TROSKOK6.43 m /13.19II – I

Zimski Bacački Kup BH. 15.4.2018. Sarajevo

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Salkić MedihaJuniori – Kugla
Disk
14,11 m
45,14 m
I
I
Kotorić ErnadJuniori – Koplje59,63 mI
Dautović EldarJuniori -Koplje46,46 mII
Selimović MesudMl. Juniori – Kugla
Disk
14,00 m
39,61 m
II
II
Zukan MelisaSeniorke – Kladivo42,27 mII
Vidović Sara Djevojčice – Disk
Kugla
16,78 m
9,26 m
III
IV
Smajlović SamirDječaci – Kugla10.48 mVII
Čančar MuhamedDječaci – Kugla8.90 mVII

Prvenstvo BiH u Višeboju Sarajevo 28.4.2018.

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Dautović EldarDesetoboj4628 bodI

PRVENSTVO BiH ZA CICIBANE/KE Zenica, 5.5.2018.

PREZIME I IMEDISCIPLINAREZULTATPLASMAN
PAŠALIĆ MARKO60 m/DALJ9.53/4,31III – I
DUJAK ADIJAN200m32.04V
ŠEHIĆ ILHANA600m2:14,72IV
KOLIĆ LAMIJA600m2:31,80VII
SELIMOVIĆ SAJRADALJ/VIS3,35/1,05IX – V
DIZDAREVIĆ DARIJADALJ/VIS3,89/1.25II – I

PRVENSTVO BiH ZA PIONIRE/KE, Zenica, 5.5.2018.

PREZIME I IMEDISCIPLINAREZULTATPLASMAN
HOĐIĆ ADNA80 PR./DALJ16.92/4,10II – VI
BEHREM AMANI60 m9.52XII
SIVAC ZERINA600 m1:52,75II
MANGIĆ EMA600 m1:59,11XII
KAPKOVIĆ IRNAVIS/DALJ1,50/4.19I – IV
ČANČAR MUHAMEDKUGLA/VORTEX10,06/24,65I – VII

Prvenstvo BiH za Ml. Juniore, Sokolac, 13.5.2018

PREZIME I IMEDISCIPLINAREZULTATPLASMAN
Kahriman Amila3.000 m12:22,51I
Sivac Ajna400 m1:03,48II
Selimović MesudDisk39,15 mII
Haseljić Ajdin100 m11.96III
Šabić Anes400 m53.22III
Sirćo Anes800 m2:10,30III
Mangić Ema3.000 m12:51,62III
Razić Adna400 m/ 4×100(Ž)1:03,71/55.41III

Prvenstvo BiH za dječake/ce Banja Luka 20.5.2018.

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Razić Adna300 m44.53II
Vidović SaraDisk/Kugla22.00/9.74mII/V
Kapković IrnaDalj/Vis4.45/1.35II/IV
Kahriman Amila2.000 m7:53.28IV
Hodžić Adna100 Pr./Dalj19.66/4.18mIV/IX
Pašajlić MarkoDalj/100 m4.37 m/14.64IV/IX
Čančar MuhamedKugla9.01mV
Mangić Ema2.000 m8:04,49VI
Čajdrić Nejra100 Pr./100 m20.25/14.82VII/XII
Sivac Zerina300 m51.05XV
Ekipno – Djevojčice II mjesto4 x 100 m (Ž)1:00,55VIII

Ekipno prvenstvo BiH za dječake/ce, Sarajevo, 27.5.2018

PREZIME I IMEDISCIPLINAREZULTATPLASMAN
Razić Adna300 m/100 m44.06/14.16I – II
Kahriman Amila600 m1:49,17I
Mangić Ema1.500 m5:38,46I
Hođić Adna100 m PR20.91II
Kapković IrnaVIS/DALJ1,30m/4,40mII – III
Vidović SaraKUGLA/KOPLJE8.90m/15,10mII – III

Prvenstvo BiH za Juniore, Sarajevo 2/3. 6. 2018.

Prezime i ImeDisciplinaRezultatPlasman
Pašanbegović SamirSkok u dalj6.14 mIII
Sarajlić Ajla100 m14.98XIV
Sarajlić Ajla200 m32.13XIII
Čajdrić Nejra100 m15.13XV
Čajdrić Nejra200 m31.81XII
Salkić MedihaDisk45.94 mI
Salkić MedihaKugla14.36 mI
Kahriman Amila1500 m5:38.82VI
Mangić Ema1500 m5:45.31VIII
Sivac Ajna400 m1:03.40III
Sivac Ajna400 pr.1:11.17II
Sivac Zerina400 m1:07.91IX
Daufović Eldar400 m53:03III
Daufović Eldar800m2:05.38III
Bošnjak Aldin400 m54:02IV
Šafić Anes400 m54:30V
Sirćo Anes400 m56:22IX
Kobilica Faris400 m51:74V.K.
Selimović MesudKugla14.35 mIII
Selimović MesudDisk 35.12 mIII
Kotorić ErnadKoplje56.30 mI
Dautović EldarKoplje41.56III
4×100 (Ž)57.31VI
4×100 (M)46.32I
4×400 (M)3:33.83I
Heco SedinTroskok14.34 mV.K.
Razić Adna800 mDNS
Redžić MaidVis2.16 mI
Hodžić SamirVis2.00 mV.K.
Vidović SaraKugla8.20 mVI

Prv. BiH za Seniore, Zenica, 16/17.6.2018 god

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Bilić Kanita100 m
200 m
12.59
25.98
I
II
Redžić MaidVis 2,10 mI
Alić HamzaKugla19,89 mI
Salkić MedihaKugla
Disk
14,44 m
48,19
I
I
Burić AmmarMotka 2,80 mI
Hodžić SamirVis2,07 mII
Kotorić ErnadKoplje 56,63 mII
Sivac Ajna400 m PR.1:10.23II
Kobilica Faris1.500 m4:05.64III
Dautović EldarMotka
Koplje
Disk
400 m
2,40 m
37.15 m
26.55 m
52.58
III
V
VI
VI
4 x 100(Ž) 53.30IV
Selimović MesudDisk 38,38 mV
Štafeta 4×10046.01 sV
Razić Adna400 m1:03.96 VI
Šabić Anes200 m
400 m
24.22
53.45
VII
VIII
Aščerić Amel400 m52.70VII
Bošnjak Aldin400 m53.57IX
Burićž Ammar100 m11.97X
Sirćo Anes400 m56.06XIV
Sarajlić Ajla100 m15.26XV
Mileusnić DejanKoplje 65.34V.K.
Mangić Ema 5.000 m
3.000 m
22:09,97
12:29.45
V.K.
V.K.

Prvenstvo BiH za Ml. Juniore/ke, Sarajevo 1.7.2018.

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Vidović SaraKladivo
Kugla
22.72. m
8.31 m
III
III
Selimović MesudKladivo
Kugla
33.33 m
15.70 m
II
I
Haseljić AjdinSkok u Dalj
200 m
5.32 m
25.22
II
III
Kapković IrnaSkok u dalj4.42 mII
Sivac Ajna400 pr.1:10.17I
Bečić Amar2000 sp.7:45.29II
Mehić Amira2000 sp.8:40.80II
Krehmić HananVis1.40 mII
Tuka Ajla200 m28.52III
Razić Adna400 m1:04.30II
Šabić Anes400 m
Vis
53.60
1.45 m
I
II
Hodžić AdnaKoplje21.80 mI
Bošnjak AldinKoplje
800 m
20.06
2:19.64
III
I
Kahriman Amila800 m2:36.44II
Mangić Ema3000 m13:15.88II
Sirćo Anes3000 m13:15.88II
Kahriman, Tuka, Razić, Sivac4×100 m (Ž)54.12II
Haseljić, Sirćo, Bošnjak, Šabić4×100 m (M)48.45II

Ekipno prv. BiH za Juniore/ ke, Sarajevo, 2.9.2018.

Prezime i imeDisciplinaRezultatPlasman
Sivac Ajna100 m Pr
800 m
18.77
2:38,50
I
I
Tuka Ajla100 m13.79I
Kahriman Amila3.000 m12:25,78I
Dautović Eldar3,000 m10:32,41I
Krehmić HananVis1,40 mI
Salkić MedihaKugla13,66 mI
Selimović MesudKladivo38,40 mI
Kotorić ErnadKoplje51,90 mI
Tuka Ajla400 m1:06,54II
Dautović Eldar110 Pr.16,86II
Mehić Amira3.000 STP.14:23,42II
Krehmić HananTroskok8,58 mII
Pašanbegović IsmarTroskok12,32 mII
Ž4 x 100 m56,30II
Šabić Anes400 m53,80III
Selimović MesudKugla14,18 mIII
Vidović SaraKladivo17,98 mIII
Burić AmmarDalj5,93 mIII
Bečić Amar3.000 STP.12:42.04IV
Pervan BakirVis1,50 mIV
Salkić MedihaDalj3,55 mIV
Vidović SaraKoplje11,29 mIV
M4×100 46,58IV
Žene – A.K. „Zenica“Ekipni poredak36,5 BodovaI
Muški – A.K. „Zenica“Ekipni poredak39 BodovaIII

Ekipno prvenstvo BiH za seniore/ke, Zenica 22.09.2018.

Ime i prezimeDisciplinaGodišteKlubRezultatPlasmanBodovi
Eldar Dautović110 m pr. (M)00ZE16.64I4
Ajna Sivac100 m pr. (Ž). 01ZE18.49IV2
Ajla Tuka100 pr. (Ž). 01ZE13.55IV2
Amel Tuka100 m (M) 89ZE10.93II3
Ajna Sivac400 m (Ž) 01ZE1:06.86IV2
Amel Tuka400 m (M) 91ZE49.09I4
Abedin Mujezinović 800 m (M) 94ZE1:56.70I4
Amila Kahriman3000 m (Ž)03ZE12:36.25III3
Eldar Dautović3000 m (M)00ZE10:44.45II3
Amira Mehić3000 m stipl (Ž)02ZE13:52.94I5
Faris Kobilica3000 m stipl (M)98ZE10:50.89I4
Hanan Krehmić VIS (Ž) 01ZE140IV2
Samir Hodžić VIS (M) 96ZE200I4
Ajla Sarajlić TROSKOK (Ž) 01ZE9.22IV2
Sedin Heco TROSKOK (M) 97ZE13.78I4
Melisa Zukan KLADIVO (Ž) 94ZE41.30I5
Mesud Selimović KLADIVO (M) 01ZE33.48I4
Mediha Salkić KUGLA (Ž) 99ZE13.34I5
Mesud Pezer KUGLA (M) 94ZE16.45II3
Ajla Sarajlić DALJ (Ž) 01ZE
Dejan Mileusnić DALJ (M) 91ZE50.59I4
A.K. „Zenica“ 4 X 100 (Ž) 56.78IV2
A.K. „Zenica“ 4 X 100 (M) 43.61I4
EKIPNI
PLASMAN MUŠKI
A.K. „ZENICA“49 BODI
A.K. „BORAC“34 BODII
A.K. „NOVI GRAD“27 BODIII
A.K. „SL. TEHNOGRAD“20 BODIV
EKIPNI
PLASMAN ŽENSKI
A.K. „SARAJEVO“51 BODI
A.K. „BORAC“ 50 BODII
A.K. „GLASINAC“ 42 BODIII
A.K. „ZENICA“35 BODIV
A.K. „Sl.Tehnograd“ 11 BODV

“Nestle liga” – Finale Kupa BiH, Banja Luka, 11.10.2018

Prezime i imeDisciplina RezultatPlasman
Smriko Ilhana100 m13,5IV
Sivac Zerina300 m47,5II
Kahriman Amila600 m1:44,7I
Kapković IrnaVis1,35 mI
Hodžić AdnaDalj4,07 mVI
Vidović SaraKugla8.68 mIII
4 x 100 (Ž) 56,7II
Ekipno – DjevojčiceII
Muškarci su nastupili nekompletni i ostvarili su skromne rezultate.
TAKMIČENJEMJESTODATUMREZULTATI
Otvoreno prv. Beograda
Beograd
19.1.
Mesud Pezer – Kugla – 20.64 m – I
Sedin Heco – Troskok – 13.98 m – I
Maid Redžić – Vis – 2.05 m – II
Samir Hodžić – Vis – 1.94 m – III
Prv. Srbije za Juniore
26.1.19
Mesud Pezer – Kugla -20.58 m (VK.)
Hamza Alić – Kugla – 19.17 m (VK)
Miting Padova
Padova (Italija)
27.1.19
Amel Tuka – 400 – 47.29 – I
Miting Nehvidzdy
Nehvidzdy (Češka)
1.2.19
Mesud Peter – Kugla – 20.70 m – I
Prv. Srbije u dvorani
2/3.2.19.
Maid Redžić – Vis – 2.11 m (VK)
Samir Hodžić – Vis – 2.02 m (VK)
Sedin Heco – Troskok – 14.55 m (VK)
Mediha Salkić – Kugla – 14.10 m (VK)
Faris Kobilica – 800 m – 1:56,87 (VK)
Miting Štokholm
Miting Štokholm (Švedska)
4.2.19
Mesud Pezer – Kugla – 20.57 m – I
Miting
Padova (Italija)
4.2.19
Abedin Mujezinović – 800 m – 1:48,57 -I
Međunarodni miting
Gent
9.2.2019.
Abedin Mujezinović – 800 m 1:49,67 – III
52. Beli kros
Beograd
10.2.2019.
Amila Kahriman – 3.000 – Mlađe Juniorke – IV
– Zerina Sivac – 1.000 – Pionirke – VI
– Eldar Dautović – 4.000 – Juniori – XII
Miting Ostrava
Ostrava (Češka)
12.2.19

Amel Tuka – 800 m – 1:46,75 – I
Mesud Pezer – Kugla – 20.16 m – III
Balkansko prv. u dvorani
Istanbul
16.2.19
Mesud Pezer – Kugla – 20.22 m – I
Maid Redžić – Vis- 2.05 m – IX
Sedin Heco – Troskok – 14.24 m – X
Miting
Istanbul
17.2.19
Mesud Pezer – Kugla – 20.29 m -IV
Mesud Pezer – Kugla – 20.29 m -IV
Maid Redžić – Vis – 2.16 m – III
IV Indor Meeting Serbia
20.2.19
Mesud Pezer – Kugla- 20.99 – I
Amel Tuka – 400 47.40 – I
Abedin Mujezinović – 400 – 49.28 – IV
Maid Redžić – Vis – 2.12 m – III
Evropsko prvenstvo u dvorani
1-3.3.19
Mesud Pezer – Kugla – Kvalif. 21.08 m – Finale 20.69 m – VII
Amel Tuka 800 m – Kv..- 1:47.95; P.F. 1.50,41; Finale – 1:47.91 – VI
Abedin Mujezinović – 800 m – Kvalif. – 1:49, 26 – XVI
Evropski Zimski bacački Kup
Šamorin -Slovenija
9/10.3. 19.
Mediha Salkić – Kugla – 13.94 – XIII
– Disk – 46.87 m – IX
Prvenstvo BiH u Krosu
Brčko
16.3.19.
Zerina Sivac – 2.000 m – Djevojčice – III
Ema Mangić – 2.000 m – Djevojčice – IV
Sara Dorić – 2.000 m – Djevojčice – V
Zimski Kup BiH u bacanjimaSarajevo23.3.19.Selimović Mesud – kugla – 16.13 m –
-disk – 45.10 m – II –
Čančar Muhamed – kugla – 10.46 m -IV –
Salkić Mediha – kugla – 14.88 m – I –
– disk – 46.32 m – (V.K.) – Seniorke
Ekipno Prv. BiH za Ml. Juniore/keSarajevo27.4.19.Prva mjesta osvojili su:
Ilhana Smriko – 200 m
Zerina Sivac – 400 m
Amila Kahriman – 800 m
Amira Mehić – 2.000 stipl
Ema Mangić – 3.000m
Drugo mj.:
Muhamed Čančar – Kladivo
Kapković Irna – Vis; Čehić Omer – Kugla
Hodžić Adna – Koplje
4 x 100 ( Ž) – 55.53 (Čajdrić N., Smriko I., Sivac Z, Kahriman A.)
Treća mj.
Vidović Sara- Kladivo, Kugla
Haseljić Ajdin – Vis
Šahinović Vedad – koplje
Čajdrić Nejra – 400 Pr.
Smailović Salih – 400 m.
Miting “Dinamo – Zrinjevac” Zagreb, Hrvatsksa4.5.2019.– Hamza Alić – Kugla – 19.19 m – II
– Mediha Salkić – Disk – 48.23 m -IV
Prvenstvo BiH za Cicibane/keČitluk11.5.2019.Rezultati atletičara/ki A.K. “Zenica”
1. mj. – Kanita Brka – kugla – 6.86 m
2. mj. – Sajra Selimović – vis – 1.20 m
3. mj. – Sajra Selimović – dalj – 3.95 m
4. mj. – Adijan Dujak – 60 m – 9.38
5. mj. -Adijan Dujak – 200 m – 31.77
5. mj. – Ilhana Šehić – 600 m – 2:11,64
8 mj. – Ema Petrović – 60 m – 9.70
– Ema Petrović – 200 m – 34.35
14 mj. – Lamija Kolić – 200 m – 38.14
15 mj. – Lejla Sarajlić – 200 m – 38.64
Van Konkurencije – Sedin Heco – 15.65 m ( ispunio normu za Evropsko prvenstvo za mlađe seniore)
Ulična trkaPrijedor15.5.2019 – Amila Kahriman – 800 m – IX Razr. – II
– Zerina Sivac – 600 m – VII Razr. – I
Prvenstvo BiH za dječake/ceSarajevo19.5.2019.– REDŽIĆ MAID – 2.10 (V.K.)
– HODŽIĆ SAMIR – VIS – 1.90 m (V.K.)
– HECO SEDIN – TROKOK – 15.07 m (V.K.)
– SALKIĆ MEDIHA – DISK – 47.65 m (V.K.)
– KAHRIMAN AMILA- 400 – 1:04,88 (V.K.)
– DAUTOVIĆ ELDAR – 400 – 52. 12 (V.K.)
– AŠČERIĆ AMEL – 400 – 52.72 (V.K.)
– KOBILICA FARIS – 400 – 52.82 (V.K.)
– ČANČAR MUHAMED – DISK – 33.64 m (2 mj.)
– HOĐIĆ ADNA – KOPLJE – 26.58 m (2 mj.)
– KAPKOVIĆ IRNA – DALJ – 4.65 m (3 mj.)
– ČANČAR MUHAMED – KUGLA – 11.53 (3 mj.)
– SIVAC ZERINA – 600 -1:47,94 (3 mj.)
– MANGIĆ EMA – 2.000 – 8:07,53 (3 mj.)
– KAPKOVIĆ IRNA – VIS – 1.35 m (4 mj.)
– SMRIKO ILHANA – 300 – 45.84 – (5 mj.)
– 4 X 100 (Ž) – (ČAJDRIĆ- DORIĆ- SMRIKO-SIVAC ) -57.06 (5 mj.)
– ČAJDRIĆ NEJRA – 100 PR. – 19.72 (6 mj.)
– MUJEZINOVIĆ ERMIN – 2.000 – 7:41,63 (6 mj.)
– KAVAZ INESS – KUGLA – 6.98 m – (7 mj.)
– SELIMOVIĆ SAJRA – VIS – 1.15 m (4 mj.)
– DIZDAREVIĆ DARIJA – DALJ – 3.79 m (10 mj.)
– SELIMOVIĆ SAJRA – DALJ – 3.72 m (12mj.)
– OMANOVIĆ AZRA – 300 m – 48.98 (13 mj.)
– DORIĆ SARA – 300 – 50.50 (15 mj.)
– ČAJDRIĆ NEJRA – 100 m – 15.03 (29 mj.)
Međunarodni atletski mitingSl. Bistrica25.5.2019.Mesud Pezer – Kugla – 20,36 m – III
Hamza Alić – Kugla – 19,19 m – V
Sedina Heco -Troskok – 14,93 m- III
Mediha Salkić – Disk – 47,92 m- IV
Prvenstvo BiH za Pionire/keČitluk26.5.2019.Zerina Sivac – 600 m – 1:49,73 – I mj.
Ema Mangić – 600 m – 1:59,57 – III
Ermin Mujezinović – 300 m – 48.07 – IV
Sara Dorić – 300 m – 49.39 – VI
Iness Kavaz – Kugla – 6.76 m – IX
Brka Kanita – Kugla – 6.74 m – X
Ilhana Smriko – 300 m – 48.06 – V.K.
MitingCastiglone della Pescaia, Italija26.5.2019– Amel Tuka – 800 – 1:46,21 – I
Dijamantska ligaŠtokholm30.5.2019.– Amel Tuka – 800 – 1:46,68 – I
MitingSent Polen30.5.2019.– Mesud Pezer – Kugla – 20.68 m – II
Miting Prag – Češka3.6.2019.– Mesud Pezer – kugla – 20,78 m – III
Ekipno prv. BiH za Seniore/keSarajevo15.6.2019.Ekipa Zenice nastupila sa muškim sastavom. Rezultati:
1 mj. – AMEL TUKA – 400 46.37 (NR); 800 – 1:56,42
SAMIR HODŽIĆ – VIS – 2.00 m
SEDIN HECO – TROSKOK – 15.21 m
DEJAN MILEUSNIĆ – KOPLJE – 80.08 m
2 mj. HAMED BEKTIĆ – 3.000 m – 10:06,58
HAMZA ALIĆ – KUGLA – 19.24 m
SEDIN HECO – DALJ – 6.84 m
MESUD SELIMOVIĆ – KLADIVO – 27.95 m
3 mj. FARIS KOBILICA – 3.000 STP. – 10:26,55
4 mj. SAMIR HODŽIĆ – 110 m Pr. – 18.47
5 mj. ŠTAFETA 4 X 100 – 45.00
6 mj. AJDIN HASELJIĆ – 100 m 11.92

Ekipni plasman:
I mj. A.K. “Zenica” – 72 boda,
II mj. A.K. “Sloboda – Tehnograd” – 58 bodova,
III mj. A.K. “N. Grad” 52 boda itd.
Miting Ostrava – Češka20.6.2019.– Amel Tuka – 800 m – 1:44,95 – I
Prv. BiH Juniori/keSarajevo22/23.6.2019.– Čajdrić Nejra – 100 pr. 20.65 – V
– Ibrahimagić Harun – dalj – 5,02m – X; troskok – 10,76m – VI
– Sarajlić Ajla – 100 – 14.75 – XV; troskok – 9,27 m – VI
– Bajramović Sara – 100 m – 14.12 – XI; 200 – 29.69 – XII
– Šabić Anes – 100 m – 11.87 – XI; 400 – 51.86 – IV; 200 – 23.82 – V
– Ibrahimagić Harun – 100 – 13.41 – XX
– Smailović Salih – 100 – 12.70 – XVII; 400 – 51.86; 200 – 25,97 – V
– Haseljić Ajdin – 100 – 11.72- V; 200 – 24.39 – VIII
– Kahriman Amila – 1.500 – 5:26.82 – V; 800 – 2:31,09 – II
– Smriko Ilhana – 400 – 1:10,21 – VI; 200 – 29.21 – X
– Tuka Ajla – 400 – 1:05,92 – IV
– Mehić Amira – 3.000 Stp. – 14:35,51 – III
– Dautović Eldar – 400 – 53.96 – VIII
– Čehić Omer – kugla – 12,77 m – III
– 4×100 (Ž) – 56.13 – III; 4×400 (Ž) – 4:25,35 – III
– 4×100 (M) – DQ 4×400 (M) – 3:45,92 – V
– Amel Aščerić – 400 – 51.73 (VK); 200 – 23.85 (VK)
– Sivac Zerina – 400 – 1:04,77 (VK); 800 – 2:33,75 (VK)
– Salkić Mediha – disk – 47,06 m (VK)
– Mileusnić Dejan – koplje – 80,30 m (VK)
Miting Vaxjo – Švedska24.6.2019.– Mesud Pezer – Kugla – 21.27 m – I
Miting Nembro – Italija28.6.2019. – Amel Tuka – 400 m -46.15 – I (NR)
Miting Bottnaryd – Švedska29.6.2019.– Mesud Pezer – Kugla – 20.69 m – I
Prv. BiH za Ml. Juniore/keSarajevo29.6.2019.– Kapković Irna – dalj- 4.65 m – V; troskok – 10,05 m – IV
– Čajdrić Nejra – 100 pr.- 19.40 – IV
– Bajramović Sara – 100 – 14.29 – XI; 400 – 1:07,35 – VIII
– Haseljić Ajdin – 100 11.93 – V
– Sivac Zerina – 400 – 1:04,34 – IV
– Dorić Sara – 400 – 1:09,21 –XI
– Omanović Azra – 400 – 1:10,91 – XII
– Kahriman Amila – 1.500 – 5:26,59 – III
– Mehić Amira – 2.000 Stp. – 8:45,40 – III
– Mangić Ema – 3.000 – 12:40,89 – III
– Ibrahimagić Harun – dalj – 5,03 m – IX; troskok – 10,42 m – V
– Čehić Omer – kugla – 14,08m – II
– 4×100 (Ž) – 55.75 – IV
– Hodžić Samir – vis – 2,00 m (VK)
– Heco Sedin – dalj – 6,96 m (VK); troskok – 15,24 m (VK)
– Salkić Mediha – disk – 48,66 m (VK)
Miting „Novi grad „Sarajevo30.6.2019.– Kobilica Faris – 800 – 2:05,66 – IV
– Kahriman Amila – 800 – 2:36,14 – IV
– Alić Hamza – kugla – 19,30 m – III
– Aščerić Amel – 400 – 52.35 – VII
Prvenstvo Balkana za Juniore/keRumunski grad Cluj – Napoca2/3. 7.2019.1. Eldar Dautović – Desetoboj (100 m, 110 Pr., 400 m , 1 500 m, skok u dalj, skok u vis, skok motkom, bacanje kugle, bacanje koplja i bacanje diska) – 6 mjesto sa 5.088 bodova – Lični i Rekord BiH (raniji rekord 5.068 bod)
2. Anes Šabić – 400 m 53.29 (15 mj.); Tračao i kao član štafete 4 x 400 (štafeta zauzela 4 mj.)
Dijamantska LigaLozana – Švicarska5.7.2019.– Amel Tuka – 800 m – 1:44,87 – VI
Miting Bottrop – Njemačka6.7.2019.– Mesud Pezer – Kugla – 21.16 m – I
Dijamantska ligaMonako12.7.2019.Amel Tuka – 800 m – 1:43,62 – III
Evropsko prv. za Ml. SenioreGalve – Švedska11/14.7.2019.Mediha Salkić – disk – 48.88 m – XV
Maid Ređić – vis – 2.12 m – XIII
Sedin Heco – troskok – 15.52 m – XIX
MitingSokolac3.8.2019.Mediha Salkić – kugla – 14.27 m – I; disk – 46.20 m – I
Sedin Heco – dalj – 6.90 m – I
Adis Hodžić – 400 m – 53.38 – IV
Zerina Sivac – 400 m – 1:05,38 – IV
Amel Aščerić – 400 M – 53.42 – V
Harun Bečić – dalj – 5.77 m – V
Timsko prv. Evrope III LigaSkoplje10/11.8.2019.– Mujezinivić Abedin – 400 – 47.58 – IV; 800 – 1:47,64 – I
– Mileusnić Dejan – koplje – 76,86 m – I
– Redžić Maid – vis – 2,00 m – III
– Heco Sedin – troskok – 14,79 m – V
– Salkić Mediha – kugla – 13,57 m; disk – 45,63 m – V
MitingVaxyo – Švedska13.8.2019.Mesud Pezer – kugla – 21.48 m – I (rekord BiH)
Dijamantna ligaZirih – Švicarska29.8.2019.Amel Tuka – 800 m – 1:43.99 – VI
Miting Ulm – Njemačka31.8.2019.Mesud Pezer – kugla – 20.90 m – III
Prvenstvo Balkana za Seniore/kePravets – Bugarska2/3. 9. 2019.Dejan Mileusnić – koplje – 71.68 m – IV
Mediha Salkić – disk – 45.74 m – VI; kugla – 14.28 m – VIII
Samir Hodžić – vis – 2.00m – VII
Sedin Heco – troskok – 15.10 m – VIII
Memorijal “Boris Hanžeković”Zagreb3.9.2019.Amel Tuka – 800 m – 1:44,78 – I
Abedin Mujezinović – 800 m – 1:47,2 – XVI
Ekipno prv. BiH za Juniore/keSarajevo7.9.2019.1 mj: – Ajla Tuka – 400 m; Amila Kahriman – 3.000m; Amira Mehić – 3.000m Stp.; Adis Hodžić – 800 m; Eldar Dautović – 3.000; Omer Čehić – kugla;
2 mj. – Ilhana Smriko – 100 m; Delila Fetić – 800 m; Eldar Dautović – 110 m Pr.; Salih Smailović – 3.000 m; Muhamed Čančar kladivo; Omer Čehić – koplje; Irna kapković – dalj; Štafeta 4 x 100 m (Ž); 4 x 100 m (M);
3 mj. – Nejra Čajdrić – 100 m Pr.; Anes Šabić – 400 m; Irna Kapković – vis; Harun Ibrahimagić – dalj; troskok;Azra Omanović – kugla; Ajla Sarajlić – kladivo
Ekipni plasman – Žene: 1 mj. Sarajevo – 42 boda; 2 mj. Zenica – 33 boda; 3 mj. Novi grad – 30 bodova
– Muški:1 mj. Sarajevo – 38 bodova; 2 mj. Zenica – 36 bodova; 3 mj. Sloboda Tehnograd – 28 b.
Evropa – SAD – Baku7/8.9.2019.– Tuka Amel – 800 – 1:46,77 – I
– Pezer Mesud – kugla – 20,99 m – IV
Ekipno prv. BiH za Dječake/ceSarajevo21.9.2019.– Kapković Irna – dalj- 4.89 m – II; vis – 1,35 m – II
– Čajdrić Nejra – 100 pr. – 19.84 – IV
– Smriko Ilhana – 100 – 14.05 – IV
– Kavaz Ines – koplje – 10,63 m – V; kugla – 7,67 m – V
– Dorić sara – 300 – 48.25 – III
– Sivac Zerina – 600 – 1:45,92 – I
– Mangić Ema – 1.500 – 5.55,83 – II
– 4×100 (Ž) – Smriko, Čajdrić, Dorić, Sivac – 55.98 – II
– Kahriman Amila – 1.500 – 5:22,39 – (VK)
– Čančar Muhamed – kugla – 12,25 m (VK)
– Ekipno – A.K. „Zenica“ (Ž) – 30 bodova – III
Svjetsko prvenstvoDoha27.9/6.10.2019.– Tuka Amel – 800 m – 1:43,47 – II
– Pezer Mesud – kugla – 20,17 m – XX
ANUSJadransko – Jonske zemlje – Ancona (Ita)28.9.2019.– Smriko Ilhana – 80 – 11.64 – XI
– Sivac Zerina – 300 – 47,67 – IX
– Kahriman Amila – 1.000 – 3:22,04 – III
– Kapković Irna – Dalj – 4,76 m – III
– Smailović Salih – 300 – 41.27 – VII
– Škaljo Adem – 1.000 – 3:09,26
– Čančar Muhamed – kugla – 10,89 m – VII
– 4×100 (Ž) – Kapković, Smriko, Sivac, Kahriman – 55,04 – VII
– 4×100 (M) – Dautbegović, Škaljo, Smailović, Čančar – 51.89 – IX
Ekipno prv. BiH u KrosuGoražde12.10.2019.– 1.000 m Djevojčice
– Sivac Zerina – III
– Smriko Ilhana- V
– Dorić Sara – VI
Ekipno – A.K. „Zenica“ – Djevojčice – II
Finale „Nestle liga“Tuzla16.10.2019.– Dorić Sara – 100 – 14.31 – IV
– Smriko Ilhana – 300 – 45.86 – III
– Sivac Zerina – 600 – 1:47,02 – II
– Kapković Irna – dalj – 4,53 m – II
– Selimović Sajra – vis – 1,20 m – IV
– Omanović Azra – kugla – 7,46 m – IV
– 4×100 (Ž) – Kapković, Smriko, Dorić, Sivac – 55.22 – II
– Smriko Anes – 100 – 15.07 – VII
– Džidić Anes – 300 – 47.73 – VII
– Škaljo Adem – 600 – 1:36.60 – III
– Ibrahimagić Harun – dalj – 4,95 m – I
– Čančar Muhamed – kugla – 10,87 m – V
– 4×100 (M) – Džidić, Škaljo, Ibrahimagić, Čančar- 55.27 – V
Prvenstvo BiH u VišebojuSarajevo19/20.10.2019.– Dautović Eldar – Desetoboj (Juniori) – 5.046 Bodova
(100- 12.70; dalj – 5,55m; kugla – 10,80 m; vis – 1,64m; 400 – 54.64; 110 pr. – 16.88; disk –
27,06 m ; motka – 2,50 m; koplje – 41,29 m; 1.500 – 4:45,84)
WordPress Video Lightbox Plugin